HAKKIMIZDA

Tamgüç, 1950 yılında, Merhum A. Mahir Patoğlu tarafından, kurulmuştur. Uzun yıllar boyunca ülkemiz ekonomisine endüstriyel üretici olarak hizmet vermiştir. Uzun yıllar boyunca elektrik, elektromekanik konusunda üretim yapmış, Ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmuştur.


1994 yılında kurulan Teknolojik Yapı Merkezi ise faaliyet alanı olarak, enerji tasarrufu ve verimliliğini seçmiş, ülkemize yeni ve çevreci teknolojileri getirmek, tanıtmak üzere kurulmuştur.


Günümüzde ise, Tamgüç ve Teknolojik Yapı Malzemeleri güçlerini birleştirerek, yaşadığımız dünyayı kirletmeden, çevre’ye duyarlı, doğa’ya saygılı, enerji tasarrufunun bilincinde, yeni teknolojileri ülkemizde tanıtmakta, yapı sektöründe, enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda çalışmalarını sürdürmektedir. Bizden sonraki kuşaklara, çocuklarımıza, yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için, çaba göstermekteyiz. Biliyoruz ki yaşayacağımız başka bir dünya yok. Bırakabileceğimiz en büyük miras yaşanabilir bir dünya…


Firmamız 2006 yılından bu yana, yüksek teknoloji yalıtım kaplamaları üreten SICC Coatings firmasının Türkiye Distribütörlüğü’nü sürdürmektedir. SICC Coatings, ThermoShield, ClimateAcivePaint ve KlimaAktivFarbe markalarının üretici firmasıdır.


2006 yılından beri ThermoShield markalı ürünlerin Türkiye’de tanıtım, pazarlama ve satışını sürdüren firmamız, Türkiye’de marka tescili kaynaklı hukuksal süreç nedeniyle, 29 Eylül 2016 tarihinden itibaren ThermoShield markası ile tanıtım, pazarlama ve satış faaliyetlerini durdurmuştur. Firmamız bundan sonra ThermoShield markası ile tanıtım, pazarlama ve satış yapmayacaktır. 29 Eylül 2016 tarihinden itibaren firmamız, distribütörlüğünü yürütmekte olduğumuz SICC Coatings firmasının ürettiği, ThermoShield ile aynı ürün özelliklerine sahip olmakla birlikte daha çok seçenek sunan ClimateActivePaint markalı ürünlerin tanıtım, pazarlama ve satışını yapmaya başlamıştır.