Yazlıklarda Yalıtımın Önemi

Yaz boyunca en yüksek enerji verimliliğinde en iyi konforu yaşamak istiyorsanız yazlık evlerinizde yeterli yalıtımın yapılmış olduğundan emin olmalısınız.

Isı transferini kontrol edebilirsiniz

Yapılarda ısı transferi her iki yönde çalışır. Yani içeriden dışarıya ve dışarıdan içeri ısı transferi. Yaz mevsimini geçirdiğimiz sıcak sahil kentlerindeki konutların yalıtımı kışın yaşadığımız şehirlerdeki konutlardaki kadar önemlidir. Çünkü yazlıklarda sıcaklığın hayli arttığı günlerde ısının içeriye yoğun transferinin önlenmesi, diğer taraftan içerideki serin havanın uygun ölçülerde korunması ancak doğru malzeme ile yapılmış doğru bir yalıtım ile mümkündür. Yalıtım yaz mevsiminde de kış mevsimindeki kadar önemlidir.

Yazlık evde enerji tasarrufu

Yazlıklarda genellikle rahat, serin bir kapalı ortam oluşturmakta güçlük çekilir. Yalıtımı evinizi dış ortamdan ayıran koruyucu bir kalkan olarak düşünün. Yaşadığınız mekanların istediğiniz serinlikte kalması için dışarıdan içeriye sıcak havanın, içeriden de dışarıya serin havanın transferini büyük ölçüde kontrol altına almalısınız.Hem istenen ısı değerleri korunacak hem de duvarlar nefes alacak. İşte bunu yalıtım yaptırarak en az enerji tüketimi ile sağlamış olursunuz. Serin ve rahat bir ortam yaratmanın en iyi yolu ısı yalıtımıdır. Böylelikle düşük elektrik faturalarına, daha konforlu bir eve ve gelişmiş enerji verimliliğinin avantajlarına sahip olursunuz. Evinizi ısıtmak veya soğutmak için harcadığınız enerjinin yaklaşık yarısını yalıtım ile tasarruf edebilirsiniz. Dış cepne, iç cephe ve çatı yalıtımı ile hem enerji faturalarınızı düşürür hem de daha sağlıklı bir ortama kavuşursunuz.

ClimateActivePaint ısı yalıtım kaplaması ile istenmeyen sıcaklıklar, bina içinden etkin bir şekilde çekilir. Bina yaz aylarında serinler. Bu önemli işlevi kesintisiz olarak sağlar. Kaplama, kendisini güneş ışınları ve zararlı yansımalarından, bozulmadan korur. Cephe yüzeylerinin güneş ışınlarınca ısınması karşısında, yapısındaki içi boş seramik kürecikler ve bağlayıcıları, kaplamanın renk tonundan bağımsız olarak etki gösterirler.

Yaz aylarında özellikle sahil kentlerinde dışarıdaki hava kışa nazaran daha nemlidir. ClimateActivePaint nemli havayı emer ve duvar yönünde ince bir şekilde yoğunlaştırır. Ancak duvarlarda bir yoğuşma oluşmaz. Seramik kaplama böylece duvarları soğutur. Odaya, duvarlar tarafından, sürekli insana iyi gelen bir serinlik yansıtılır. Sürekli bir nem geçişi sağlamak için pencerelerinizi rahatlıkla açık tutabilirsiniz.

Sonuç; dinlendirici bir uyku ve ertesi gün için daha fazla enerji...

Bayramınızı kutlar, serin, huzurlu bir tatil dileriz.

GERİ DÖN