Yazlık Konutlarda Yalıtım

Öncelikle yazlık ev alırken yalıtım yapılıp yapılmadığını kontroll edin. Yoksa sık sık tadilat yapmak zorunda kalırsınız. Bu durum da hem bütçenize hem sağlığınıza zarar verir. Huzurlu, sağlıklı ve de konforlu bir tatil geçirmek için aldığınız yazlık her defasında size huzursuzluk veren bir mekana dönüşür. İşte tüm bu nedenlerle ilkin aldığınız yazlığın yalıtım durumunu irdeleyin. Dış cephe yalıtımı, su yalıtımı yapılmış mı?

Yazlığınıza yalıtım yaptırın

Eğer mevcut bir yazlığınız varsa mutlaka yalıtım yaptırın. Bu hem bina hem de sizin sağlığınız için zorunlu. Tüm kış mevsiminde kapalı kalan yazllık eviniz için özellikle su yalıtımı çok çok önemli. Genelde yazlıkların bulunduğu Ege ve Akdeniz bölgesi bildiğiniz gibi kış aylarında çok yağmur alan bölgeler. Kış aylarında yağan bu yağmurlar su yalıtımı yoksa binanın aşırı rutubet almasına ve çürümesine neden olabiliyor. Oluşan rutubet ve küf evin tamamına yayılıyor. Bu durum sağlığınız için tehlikeli.

Yağmur, kar, yeraltı suları, evde kullanılan sular binaların sürekli suyla temasını kaçınılmaz kılar. Binaların dayanıklı, konforlu, sağlıklı kalabilmesi için duvarlardan, çatılardan temelden su almaması gereklidir. Binada iyi bir yalıtım yapılmamışsa su yavaş yavaş binaya sızar. Bu durum binanın dayanıklılığını düşürür, içten çürütür, depreme dayanıksız hale getirir. Binanın ömrü kısalır. İnsan sağlığına zararlı bir mekana dönüşür. Oysa binanıza yaptıracağınız su yalıtımı sayesinde bu hoş olmayan durumların hiçbiri ile karşılaşmaz, konforlu bir mekana sahip olursunuz. Bir binanın su yalıtımı maliyeti toplam bina masrafını yaklaşık %3’ü kadardır.

Toprak ile temas eden duvarlara, zemine oturan döşemelere, temellere mutlaka su yalıtımı yapılmalıdır.

Yaşadığımız binaların sağlıklı, konforlu ve de ekonomik olması için mutlaka su ve ısı yalıtımının yapılması gerekir.

Toprak ile temas eden duvarlara, zemine oturan döşemelere, temellere mutlaka su yalıtımı yapılmalıdır.

Dış cephe yalıtımı binanın cephelerden su almasını ve de ısı kaybını önler. Dış cephe yalıtım kaplası ürünümüz ClimateActive ThermoProtect binalarda ısı ve su yalıtımı sağlar.

Çatı yalıtımı binanın hem ısı hem su konusunda verimli hale gelmesini sağlar. Ürünümüz ClimateActivePaint ThermoActive uygulaması çatıda tam bir ısı ve su yalıtımı sağlar.

ClimeteActivePaint ThermoPlus iç cephe yalıtımı iç mekandaki rutubeti, insan sağlığı için gerekli olan%50-55 arasında bir oranla sabitler.

Yazlığınızda problemsiz, konforlu, huzurlu bir yaşam dileğiyle.

GERİ DÖN