ThermoActive çatılarınızı korur

ThermoActive, çatıda su geçişini engeller.

Yaz ortasında İstanbul’da 10 gün içinde 2 kez sel felaketi yaşandı. Sağanak yağmur ve dolu hayatı felç etti. Evler, bahçeler hasar gördü; camlar kırıldı, çatılar uçtu, ağaçlar devrildi.

İstanbul gibi diğer illerimiz de bu felaketten uzak değil. Küresel ısınma nedeniyle yazları daha sıcak, kışları daha sert, ilkbahar ve sonbaharı daha kısa yaşıyoruz. Çarpık kentleşme sorunları çoğaltıyor. Kısa ve uzun vadeli önlemler için çalışmalar yürütülmesi, temiz enerjiye dönülmesi; bireysel, toplumsal ve küresel ölçekte önlemler alınması gerek.

Yapabileceklerimizden biri, yaşadığımız ortamlarda enerji tasarrufuna gitmek olmalı ve yalıtım bunun en iyi yolu. Yaşadığımız binalarda yalıtım yaptırarak yazın soğutma, kışın ısıtma için daha az enerji harcayabiliriz. Elektrik, doğalgaz giderlerimizi azaltabilir; yağmur, sel, rutubet, aşırı soğuk ya da aşırı sıcak gibi olumsuzluklara karşı önlem alabiliriz.

Çatı kaplaması ThermoActive

Türkiye distribütörü olduğumuz, dünyaca tanınmış yalıtım markası Climate Active Paint’in çatı kaplaması ürünü ThermoActive; metal, alçı, beton, kiremit üzerine kaplanabilir.

ThermoActive kaliteli bir birleştirici ile birbirini tutan milyonlarca mikroskobik küçüklükte seramik bilyeden oluşur. Yalıtımın yanı sıra çatıyı korur. Kötü hava şartlarında yıpranmalar oluşmaz. Dolu, yağmur, kar etkili ve yoğun yağdığında bile çatınız su ve ses geçirmez. Seramik olması nedeniyle çevre şartlarına dayanıklıdır; uzun süre asit, tuz, ozon, deniz suyu ya da UV ışınlarından etkilenmez. Kaliteli hammaddeleri Climate Active Paint Thermo Active’e büyük bir esneklik kazandırır. Esnekliğini -40 ile +150 c arasındaki ısı farklarında devam ettirir. Kuruduktan sonra hiçbir çatlak oluşmaz.

Güneş ışığını büyük ölçüde yansıtır, birçok malzeme geçişini köprüler ve etkin koruma sağlar. Esnekliği ve dayanıklılığı çatının eskimesini engeller. Üstelik 100 binden fazla renk tonuyla çatınıza renk getirir. Ürünümüz yüksek renk dayanıklılığına sahiptir.

Çatı kaplamamız ThermoActive dışında, Climate Active Paint markalı başka ürünlerimiz de bulunuyor:

Dış mekanlar için ThermoProtect

İç mekanlar için ThermoPlus

Rutubetli mekanlar için ThermoVital

Tarihi yapılar için History

Ahşap mekanlar için Nature

Astar konsantrasyonu FixPlus hakkında bilgi almak için firmamızı arayınız. Sağlıklı ve güvenli yapılarda huzurlu ve mutlu yaşamanız için katkı sağlamaktan mutlu olacağız.

GERİ DÖN