Su Kaçakları İçin Profesyonel Çözümler

Su değerlidir. Çünkü su hayattır. Boşa giden her bir damla hayatımızdan bir zaiyattır.

Teknolojik Yapı Merkezi, yapı sektöründe dünyadaki en yeni teknolojileri yakından takip ediyor, su kaçakları için profesyonel çözümler sunuyor.

Su değerlidir. Çünkü su hayattır. Boşa giden her bir damla hayatımızdan bir zaiyattır.

Teknolojik Yapı Merkezi olarak yapı sektöründe dünyadaki en yeni teknolojileri yakından takip ediyor, su kaçakları için profesyonel çözümler sunuyoruz.

Maychem Profesyonel Yapı Kimyasalları

Maychem grubu ürünlerimiz, her türlü su tesisatında, yüzme havuzlarında, ıslak yüzeylerde, su tanklarında, su depolarında oluşan su kaçaklarını, kırmadan ve dökmeden onarır. Maychem ürünleri, çevreye zararı olmayan nano-teknolojik ürünlerdir.

Maychem ürünleri ile, su tesisatlarında 5 litreden 2500 litreye kadar olan su kaçaklarını önleyebilirsiniz. Yüzme havuzlarında ve su tanklarında günlük %15’e kadar su kaçağını Maychem ürünleri ile önleyebilirsiniz. Her türlü tesisat malzemesinde (galvaniz, demir, bakır, alüminyum, plastik, künk vb.) başarıyla onarım yapabilirsiniz.

Su Kaçağı Onarımı Nasıl Gerçekleşiyor?

Maychem Profesyonel Yapı Kimyasalları, tesisatta su ile birlikte veya saf olarak ürün ve onarım türüne göre kullanılır. Tessisatta kaçak olduğunun bilinmesi, tesiattaki su miktarı ve günlük kaçak oranın tespit edilmesi ürünün uygulanması için yeterlidir. Kaçağın nerede olduğunu tespit etmeye gerek yoktur.

Tesisattaki su ve günlük kaçak miktarı tespit edilir ve uygun Maychem ürünü, uygulama talimatlarına göre tesisata enjekte edilir. Maychem ürünü, tesisattaki kaçak noktalarını bularak oradan dışarı kaçarken tesisat borularının dışında bulunan serbest oksijen ile temas ederek borunun dış çeperinde kristalize olur ve bir mekanik tapa yapar. İşletme basıncı ve işletme sıcaklığında yapılan bu mekanik tapa, kimyasallar tarafından çözülmez.

Maychem, tesisat borularının iç çeperinde onarım yapmadığından, tesisattan geçen suyun debisinde bir azalma sözkonusu olmaz. Kırılma, dökülme gibi durumlar yaşanmadan onarım tamamlanmış olur.

Islak yüzeylerde zemin kaplamalı veya kaplamasız olabilir. Maychem ürünleri kaplamaya zarar vermez, iz yapmaz. Kaplamanın altındaki ya da ıslak yüzeylerdeki betonda bulunan tüm kapiral boşlukları ve çatlakları doldurarak sızdırmazlık sağlar.

Yüzme havuzları ve su tanklarında da benzer şekillerde onarım yapar. Yüzme havuzu dolu iken onarım yapılır ve bir kaç gün içinde havuz suyunu değiştirmeye gerek kalmadan havuz tekrar yüzmeye açılabilir.

Kalorifer kaçakları, ıslak yüzey kaçakları, havuz kaçakları, tesisat kaçakları, su tankları kaçakları Maychem ürünleri ile onarılabilir.

Maychem Profesyonel Yapı Kimyasalları ürün türleri ve daha detaylı bilgiye Maychem linkinden ulaşabilirsiniz.

GERİ DÖN