Kış koşullarına dirençli yalıtım

Kışın kar yağışı ve fırtına binaların çatı ve dış cepheleri için büyük tehditler oluşturur.

Uzun süreli ve şiddetli kar yağışları sonucu çatı üzerinde karın birikmesi ve rüzgarın etkisi ile belli bir alanda yığılması, kar üzerine yağan aşırı yağmur, kar yoğunluğunun artışı gibi oluşumlar ile çatı aşırı yüklenmeye maruz kalır. Bu yüklenme de çatı çökmesine, yıpranmasına neden olabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için çatı yapımında doğru projelendirme, doğru malzeme kullanımı ve doğru su ve ısı yalıtımı yapılmalıdır.

Çatılarda buzlanmayı önlemek için, çatı sıcaklığının, dış hava sıcaklığına eşit olması gerekir. Bu da ancak doğru bir ısı ve su yalıtımı yapılması ile mümkündür.

Binaların dış cepheleri de kötü hava koşullarına karşı yalıtılmış olmalıdır.

ClimateActivePaint nanoteknoloji ürünü bir yalıtım kaplamasıdır. ClimateActivePaint ThermoActive Çatı kaplaması yağmur, dolu, kar ve buzlanma gibi ağır kış koşullarına dirençlidir. Büyük bir esnekliğe sahiptir. Kaplama -40 derece ile +150 derece arasındaki ısı farklarında bu esnekliği sürdürebilir. Bu nedenle ısı ve su yalıtımının yanı sıra yıpranmalara ve çatlakların oluşmasına da izin vermez.

ClimateActive Dış Cephe Kaplaması ThermoProtect, dış cephede kusursuz bir ısı ve su yalıtımının yanı sıra, yoğuşma suyu oluşumu sonucunda ortaya çıkan yosunlaşma riskini de azaltır. Kaplama termo seramik yapısı ve elastikiyeti sayesinde, yırtılmalara ve en ağır hava şartlarına karşı gösterdiği dirençle binanızı korur, enerji verimliliğini artırır.

Yapılarda enerji verimliliğinin sağlanabimesi için, gerek yapım aşamsıda gerekse diğer uygulamalarda, bulunduğu bölgenin iklim koşulları gözönünde tutulmalıdır. Atmosferik koşulların etkileri hesaplanarak uygulama yapılmalıdır.

ClimateActivePaint Çatı Kaplaması

ClimateActivePaint Dış Cephe Kaplaması

GERİ DÖN