Karadeniz'de, Yalıtımda Problem: Rutubet

Doğu Karadeniz Bölge Bayimiz önderliğinde Trabzon, Rize ve Artvin’deydik. Trabzon ve Rize’de olmak üzere iki toplantı gerçekleştirdik.

Doğu Karadeniz Bölge Bayimiz önderliğinde Trabzon, Rize ve Artvin’deydik. Trabzon ve Rize’de olmak üzere iki toplantı gerçekleştirdik. Uygulayıcı firma temsilcilerine ürünlerimizin tanıtımlarını yaptık. Toplantılarımızda inşaat ve yapı sektöründe çalışan katılımcıların sorunlarını dinledik, çözümlerimizi sunduk.

Karadeniz Bölgesi’nin yalıtım konusunda en büyük sorunu: Rutubet.

Rutubetin oluşumunu engelleyen, rutubeti gideren ürünlerimizi tanıttık. Isı yalıtımının yanı sıra mutlaka su yalıtımı yapmalarını, su yalıtımın önemini anlattık.

Dışarıdan yağmuru soğuğu çeken duvarlar içerideki sıcaklığın da etkisiyle rutubet oluşumuna neden olurlar. Rutubetten korunmanın en etkili yolu doğru yapılmış bir yalıtımdır. Karadeniz bölgesi iklim koşullarından olayı yüksek rutubetli mevsimler yaşanan bir bölgedir.

Rutubeti önlemek için binaların dış cephesi yalıtılmalıdır. Binanın zemininde ısı yalıtımı yapılmalıdır. Beton zeminlerde de betonun su sızdırmazlığı sağlanmalıdır.

ClimateActivePaint Dış Cephe Kaplaması; ThermoProtect ile binaların dış cephesinde tam bir yalıtım sağlanabilir.

EvercemDPS Beton Sızdırmazlık Ürünleri ile betonlaşmış alanları koruyabilir, su geçirmez hale getirebilir, betonu daha dayanıklı hale getirebilirsiniz.

EvercemDPS betonun nefes almasını sağlarken, beton üzerinde kir oluşumunu engeller, tozlaşmasını önler. Betonu kimyasal saldırılardan kdrur. Döşemeler ve temeller üzerine uygulandığında, yükselen rutubeti engeller.

Duvarlarda Su ve Rutubete Kesin Çözüm

Genie “Çoklu Frekans İtme Gücü Rezonansı” teknolojisi %100 garantili, elektro-fiziksel bir duvar nem alma sistemidir. Kapıler yükselmeden oluşan rutubetin tamamını önler.

Binalarda Rutubet Oluşumu ile ilgili yazımız için tıklayınız.


GERİ DÖN