Isı yalıtımı sadece mantolama demek değildir

Isı yalıtımının adı ülkemizde “mantolama” olmuş. Mantolama sözcüğü bildiğimiz soğuktan korunmak için giydiğimiz manto sözcüğünden geliyor. Mantolama nasıl yapılır kaç aşaması kaç katmanı vardır vb bilgileri internetten çokça bulabilirsiniz. Burada önemli olan mantolama sözcüğünün ısı yaltımı ile eş anlamda kullanılmasıdır. Oysa bu tam anlamıyla doğru değildir. Mantolama yani binanın dış cephesinin giydirilmesi. İç cephe mantolama da iç duvarların giydirilmesi. Bildiğiniz gibi mantoyu soğuktan korunmak için giyeriz. Ne kadar kalın bir mantomuz olursa o kadar sıcak tutar vücudumuzu. Ama sıcaktan korunmak için mantomuzu çıkarmalıyız. alıtım sektöründe mantolama binalara ısı yalıtım uygulmasında kullanılan bir sistemin adı olmuş durumda.

Teknolojik Yapı Merkezi olarak biz sektörde uzun yıllar boyunca yalıtım malzemeleri alanında faaliyet gösteriyoruz. Dünyada son teknolojinin geliştirdiği nanoteknoloji ürünü yalıtım malzemelerini ülkemize getiriyoruz. Bunlardan biri de ClimateActivePaint grubu yalıtım malzemeleri. Yani biz mantolama devrinin çoktan kapandığını düşünüyoruz. Her alanda nanoteknoloji ürünü malzemelerin geliştirildi günümüzde halen yıllar öncesinin teknolojisinin kullanılması bize pek de doğru görünmüyor.

Binanız vücudumuz gibi değildir. Binamızın ısı yalıtımı için istediğimiz zaman bir manto giydirip istediğimiz zaman o mantoyu çıkaramayız. Mantolama yaptırmak hayli zor bir iştir. Mantolama işinin en basit anlatımla yerleştirme, plaka yapıştırma, dübelleme, dekoratif kaplama gibi aşamaları var. Bunları doğru uygulayan firmanın bulunması da ayrı bir dert. Mantolama sisteminde doğru ve kaleteli malzeme seçiminin yapılması, bunları doğru uygulayan firmanın bulunması da hayli yorucu ve zor işler. Üstelik geriye dönüşü de yok, yanlış yapılan uygulamalar hem sağlığımıza, hem binamızın sağlığına zararlı ve bize maliyeti çok yüksek.

ClimateActiePaint ile yalıtım kolay

Yalıtımda son teknoloji ClimateActivePaint malzeme grubu tüm bu zorluklardan sizi kurtarır. Mantolama gibi zor işlerle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Tıpkı bir boya gibi kolayca uygulanır. Üstemik uygulayıcı firmalar için bizi aramanız yeterli. Size bu konuda gereken her türlü ilgiyi aktarır, iyi firmaları öneririz. Malzemenin teknik özellikleri, uygulama biçimleri hakkında çok detaylı bilgiler aktarabiliriz. ClimateActivePaint ile yalıtılmış binaları size referans olarak gösterebiliriz. Şimdiye değin Türkiye’nin heen hemen her ilinde yüzlerce bina ClimateActivePaint ile yalıtıldı ve hiçbir sorun yaşanmadı. ClimateActivePaint binanızın dış, iç ve çatı yalıtımı için size ideal koşulları sunar. Çevre dostu malzeme zaman içinde hesaplandığında en uygun bütçeylesorunsuz yalıtımı sağlar.

Malzeme grubumuz hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir veye iletişim formu ile mail atabilirsiniz.

Tel: 0533 761 15 93 - Mahir Can Patoğlu- Metalurji ve Malzeme Mühendisi

GERİ DÖN