Isı Yalıtım Malzemeleri Isı İletkenlik Katsayısı

Ülkemizde en yoğun enerji tüketimi olan konut sektöründe enerji verimliliğinin sağlanması için en önemli önlem yalıtımdır.

Yalıtım yapılmış binalarda enerji verimliliği ve maksimum konfor sağlanır, çevre ve hava kirliliği yaratılmaz. Yalıtım yapılmamış binalarda ya da doğru yapılmayan yalıtımdan ötürü enerji israfı ve çevre kirliliği meydana gelir. Ülkemizdeki enerji tüketiminin büyük bir bölümü konutların yani binaların ısıtılmasında harcanmaktadır. Bu nedenle binalarda ısı yalıtımı yapılması çok önemli bir önlemdir. Eski binaların çoğunda enerji tasarrufu için yeterli önlem alınmamıştır. Eski binalara uygulanacak, çatı yalıtımı, pencerelerin yalıtımı, sızma kayıpların önlenmesi, dış cepheye yapılan mantolama ile enerji kaybı engellenir. Binalarda doğru bir ısı yalıtımı yapılarak, harcanan enerji tüketimini yarı yarıya düşürmek mümkündür.

ClimateActivePaint Isı İletkenlik Katsayısı 0,000021 W/mk’dır.

Yalıtım da kullanılan yalıtım malzemesinin ısı iletkenlik katsayısı çok önemlidir. Bir malzemenin ısı yalıtım malzemesi olarak tanımlanabilmesi için ısı iletkenlik katsayısının 0,065 W/mK değerinden düşük olmalıdır. Isı iletkenlik katsayısı, ısı yalıtım malzemelerinin seçilmesinde en belirleyici özelliktir.

Bir malzemenin ısı iletkenlik katsayısı ne kadar düşük bir değer ise, kullanıldığı sistemler bu değere orantılı o derece yüksek bir yalıtım direncine sahip olmaktadırlar. Düşük ısı iletkenlik katsayısına sahip malzemeler en yüksek ısı yalıtımı performansı sağlayan malzemelerdir. ClimateActivePaint ısı yalıtımında yüksek performans sağlayan bir üründür.

ClimateActivePaint’in ısı iletkenlik katsayısı : 0,00021 W/mk’dır. Dış Cephe kaplaması ClimateActivePaint ThermoProtect, yaz aylarında güneş ışınlarınıın %86‘sını geri yansıtır kışın ise yatay gelen güneş ışınlarını içeriye alır. ClimateActivePaint ile solar kazanım olarak adlandırdığımız ısı kazanımı gerçekleşir. Binalarda dış cephenin güneş ışınlarını içeriye alma oranı arttıkça binanın ısı kazanımı artar. ClimateActivePaint kutuplar dışında dünyanın her yerinde çalışır.

ClimateActivePaint yapı malzemelerinin de yalıtımını sağlar.

ClimateActivePaint’in en önemli özelliklerinden biri de; yapı malzemelerinin de yalıtımını sağlamasıdır. ClimateActivePaint yapısı gereği, diğer birlikte kullanılan yapı malzemelerinin ısı iletkenlik katsayılarını düşürür.

Binaların dış cepheleri, şiddetli güneş ışınları, yağmur, rüzgar, nem gibi iklimsel koşulların etkisi altındadır. Bu durumda da yalıtım malzemelerinin dışarıdan içeriye ısı iletkenlik katsayısı ve ısı depolama kapasitesi çok önemlidir. ClimateActivePaint atmosferik koşullara uyum sağlayan dinamik bir yalıtım malzemesidir. Kullanıldığı bölgenin iklim koşullarına göre hareket eder. Yazın klima görevi görürken kışın binaların ısınmasına yardımcı olur. ClimateActivePaint Dış Cephe Kaplaması ısı yalıtımının yanısıra su yalıtımını da sağlar.

GERİ DÖN