Havuzlarda Su Yalıtımı

Betonlarda su geçirimsizliğinin betonun dayanıklılığı ile doğrudan ilişkisi yoktur. Su, beton içerisindeki kılcal boşluklardan geçer. Boşluksuz beton yapmak da aslında pek mümkün değildir. Bu nedenle her türlü betona su yalıtımı yapılmalıdır. Basınçlı su tıkama harçları da tek başına su yalıtımı için yeterli olmaz. İyi bir su yalıtımı için yalıtım yapacak firmaların ya da ustaların bu konuda uzmanlaşmış olmalarının yanısıra en önemli etken su yalıtım malzemesinin uygunluğu ve kalitesidir. Su yalıtım malzemesi, uygulanacak alana göre belirlenmelidir. Ahşap zeminler ya da doğal taş üzerine uygulanacak olan ya da beton üzerine uygulanacak olan su yalıtım malzemelerinin netelikleri farklılık gösterir.

Teknolojik Yapı Merkezi olarak İtalyan Technova Group tarafından üretilen ve tüm dünyada kullanılan EVERCEM Concrete Inside Solutions grubu ürünlerin Türkiye Distribütörlüğünü yürütüyoruz. Ülkemizde pekçok yapıya su yalıtımı konusundaki sorunlara bu ürün gruplarımızla çözüm getirdik. Ürün grubumuzun kullanıldığı yapılarda sorun kalmadı.

Beton yalıtımına kesin çözüm

EVERCEM Beton Sızdırmazlık ürünleri uygulanacak alanlara göre çeşitlilik gösterir. Evercem DPS beton alanların korunması, su geçirmez hale getirilmesi, güçlendirilmesi ve sağlamlaştırılması için beton ve çimento yüzeyler üzerine kolayca uygulanabilen bir yalıtım malzemesidir. Evercem DPS tüm endüstriye zeminler, ıslak veya kuru, yeni veya eski beton üzerinde kullanılabilen; betonun bozulmasını engelleyen su geçirmez bir üründür. Betona 40 mm’ye kadar nüfuz ederek, alkaliler ve kimyasal reaksiyona girerek, alkalilerin ayrılmaz bir parçası olur.

Evercem DPS’i yüzme havuzların yalıtımında kullanabilirsiniz. Betonun üzerine, katlar arası 24 saat beklenerek 2 kat çapraz uygulama yapılarak yüzme havuzlarında, barajlarda, balık havuzlarında vb. yerlerde su yalıtımı için kesin çözüm sunan bir malzemedir. Üzerinde sürekli su kalacağı için 36 gün beklendikten sonra su doldurulmalıdır. Dünyadaki ilk örneklerinden biri Amerika'daki Parker Barajı ve bağlantı yollarıdır.

Ürün hakkında detaylı bilgi için: EVERCEM

Ürün Videosunu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Evercem Video

GERİ DÖN