Evinizin Korunmasında Uzay Teknolojisi

ClimateActivePaint, çok fonksiyonlu ileri teknoloji cephe, çatı ve iç mekan yüzey kaplamacılığı ürünlerini kapsar. ClimateActivePaint, yenilikçi özellikleri sayesinde, binalarda ısıtma ile soğutma giderlerinden tasarruf sağlar. Cepheleri ve çatıları zorlu iklim koşullarında korur. ClimateActivePaint aynı zamanda ekonomiktir.

ClimateActivePaint ürünleri Almanya’dan sağlanmakta olup 20 yıldır bütün dünyada kullanılmaktadır. Mükemmel özellikleri sayesinde tüm dünyada yalıtım sektöründe büyük dikkat çekleyi başarmış bir üründür. Geçmiş yıllarda Avrupa’da binlerce bina ClimateActivePaint ile kaplanmıştır.

Uzay Mekiğinin Isı Kalkanı: ClimateActivePaint

ClimateActivePaint, uzay mekiği uçuşlarının öncesinde, 70’li yılların başında, NASA tarafından, uzayda astranotların yaşamlarını ve malzemelerini koruma amacıyla geliştirilmişti. Milimetrik kırılma parçası özelliği ile vakumlu seramik oyuk gövdelerin kullanılmasıyla, NASA mühendisleri uzay mekiğinin 2.000 ºC’nin üzerindeki ısı farklarına bile dayanabilmesini sağladılar. Bu çığır açan buluş, ses hızından daha yüksek hızlarda dahi zeminde sıkıca tutunabiliyor ve bugüne dek uzay mekiğinin ısı kalkanı olarak hizmet etmeye devam ediyor.

Enerji Tasarruf Sistemi-Uzun Ömürlü Koruma- Coloration (Renklendirme)

Sivil kullanıma serbest bırakılmasıyla birlikte bu Termo Seramik Kaplama, özel olarak inşaat ve konut alanlarındaki enerji tasarrufu koşullarını sağlamak üzere geliştirilmeye devam edildi ve önemli özelliklerle daha da zenginleştirildi. Boyaya benzeyen ClimateActivePaint adındaki bu mucizevi buluş bugün enerji tasarruf sistemi, uzun ömürlü koruma ve renklendirebilme özelliklerini de birarada taşıyor.

ClimateActivePaint kaplama, yavaş bir süreç içinde yıllarca duvarlar tarafından emilmiş suyu dışarıya iletir ve bunu yaparken de ClimateActivePaint ile kaplanmış binanın üst yüzeyi, tıpkı insan derisinin terlemesi sırasındaki durumunu gösterir. İstanmayan sıcaklıklar, bina içinden etkin bir şekilde çekilir. Bina yaz aylarında serinler. Binanın yalıtımı için gerekli buu önemli oluşumların kesintisiz olarak sürdürülebilmesi için, kaplama, kendisini güneş ışınları ve zararlı yansımalarından, bozulmadan korur. Cephe yüzeylerinin güneş ışınlarınca istenmeyen ısınmaları karşısında Bubble’lar ve bağlayıcıları beraberce, kaplamanın renk tonundan bağımsız etki gösterir.

ClimateActivePaint dış cephe kaplaması, binayı yaz aylarında kışa karşı hazırlar. Duvarlar daha kuru olur ve böylelikle ısıyı mükemmel bir şekilde depolar, tıpkı kuru bir paltonun insanı ısıtması gibi binayı sıcak tutar. Böylelikle binada daha az ısıtma işlemine ihtiyaç duyulur.


ClimateActivePaint ürünleri hakkında detaylı bilgi için: ClimateActivePaint

GERİ DÖN