Doğru yalıtım evinizin nefes almasını sağlar

Yaşamak için nefes almalıyız. Sağlıklı yaşamak için kendimize iyi bakmalıyız. Soğuktan, aşırı sıcaktan ve bize zararı olacak koşullardan korunmalıyız. İşte evinizin de uzun ömürlü ve ve size sağlıklı bir ortam olabilmesi için öncelikle nefes almaya ihtiyacı var. Bunu da doğru bir yalıtım yaptırarak sağlayabilirsiniz.

Yalıtım yaptırırken kullanılan malzemenin evinizin nefes almasını engellemeyen bir malzeme olması gerekir. Yalıtım bilinenin aksine bina cephelerini komple kaplayıp binanın dış atmosferik koşullar ile bağlantısını kesmek değildir. Böyle olsaydı eviniz güneş enerjisinden hiç mi hiç faydalanamazdı. Örneğin cildimize hiç nefes aldırmayacak bir madde sürersek ne olur? Cildimiz sağlığını yitirir. Duvar yapısını mühürleyen ve böylece nefesini kesen, boğulmasına neden olan ısı akışını azaltıcı klasik yalıtım önlemleri de eviminize bu etkiyi yapar. Böyle durumlarda yoğun nemin 1 derece yükselmesinde bile 10 derece civarında ısı kaybının olması bir tesadüf değildir.

ClimateActivePaint uygulandığı yüzeylerde durağan değil aktif çalışan bir malzemedir.

Bizim ürün grubumuz ClimateActivePaint Yalıtım Kaplamaları’nın genel özelleklerinden biri nefes alabilen thermoseramik membran olmasıdır. Değişken difüzyona sahiptir ve nefes alır. Örneğin ClimateActivePaint Dış Cephe Kaplaması Thermo Protect, uygulandığı yüzeyde büyütülmüş bir yüzey oluşturur ve altında bulunan yapı malzemelerine nefes almaları için yeterince hava bırakır. Ürünün değişken buhar difüzyon açıklığı TNO Enstitüsü'nün de onayladığı gibi, nemi duvardan dışarıya atar, geri almayarak duvarın yalıtımını yükseltir. Duvar nefes alırken yalıtım kapasitesi artar.

Güneş ve sıcak hava, kaplama işleminden sonra ClimateActivePaint’e sızıntı suyunun işlemesini engelleyecek yapılanmayı sağlamada yardımcı olur. Fazla gelen duvar nemi, ClimateActivePaint membran fonksiyonu sayesinde derhal buharlaşır. Diğer bazı kaplama ve boyalarda kısa süre sonra nemin sızabileceği yırtılmalar oluşabilir. ClimateActivePaint termoseramik yapısı ile elastikiyeti sayesinde, yırtılma ve hava şartlarına karşı dirençli bir yalıtım kaplamasıdır. En ağır hava koşullarında bile, içindeki dayanıklı, yoğun seramik kürecikler birlikte hareket eder ve aynen insan cildinin banyo ya da duş esnasında yaptığı gibi suyun içeri girmesine engel olurlar. ClimateActivePaint dış cephe kaplaması, duman, gazlar, asitler, tuzlar, ozon ve UV ışınlarına karşı yüksek elastikiyet göstererk uzun süre binanın eskime ve gevrekleşme sonucunda çatlık oluşumunu engeller.

Tüm bu işlevleri yerine getiren bu nanoteknoloji ürünü yeni nesil yalıtım kaplaması aynı zamanda çevreye duyarlı UL GreenGuard Gold sertifikali bir yeşil üründür.

*Fotoğraftaki konutlar ClimateActivePaint kullanılarak yalıtılmıştır. (Ankara Eryaman, Camlı Klima Blokları)

GERİ DÖN