ClimateActivePaint Dış Cephe Kaplaması

ClimateActivePaint, şiddetli yağmur, dolu, kar ve buzlanma gibi hava koşullarına karşı dirençlidir.

ClimateActivePaint ThermoProtect dış cephe kaplaması yapı malzemelerini uzun süre korur ve optik değerini yükseltir. Aynı zamanda binaların ekonomik ömür ve amortisman hesaplarında da iyilirmeye atkı sağlar.

Güneş ve sıcak hava, kaplama işleminden sonra ClimateActivePaint ThermoProtect’a, sızıntı suyunun işlemesini engelleyecek yapılanmayı sağlamada yardımcı olur. Fazla gelen duvar nemi, ClimateActivePaint ThermoProtect membran fonksiyonu sayesinde derhal buharlaşır.

Diğer kaplama ve boyalarda kısa süre sonra nemin sızabileceği yırtılmalar meydana gelebilir. ClimateActivePaint ThermoProtect termo seramik yapısı ve elastikiyeti sayesinde, yırtılmalara ve hava şartlarına karşı dirençlidir. En ağır atmosferik koşullarda bile, ClimateActivePaint ThermoProtect içindeki dayanıklı, yoğun seramik kürecekler birlikte hareket eder ve aynen insan cildinin banyo ya da duş esnasında yaptığı gibi suyun içeri girmesine engel olurlar. Duman, gazler, asitler, tuzlar, ozon ve UV ışınlarına karşı yüksek elastikiyeti sağlar ve uzun süre zarfında eskime ve gevrekleşme neticesi çatlak oluşumunu engeller. Gerilme çatlakmları azaltır, çünkü termik koruma özelliği, inşaat malzemelerinin çeşitli genleşme ve büzülme hareketlerini oldukça azaltır.

ClimateActivePaint, şiddetli yağmur, dolu, kar ve buzlanma gibi hava koşullarına karşı dirençlidir. Kaplama, yapı malzemelerinin kuru olmasını sağlarken, cephenin istenmeyen ve genellikle de yoğuşma suyu oluşumu sonucunda, ortaya çıkan “yosunlanma” riskini de azaltır.

Seramik oranının yüksek olması (%50) ve yüzeydeki nem oluşumunu azaltmasıyla ClimateActivePaint ThermoProtect, mantar, liken (taş yosunu) ve yosunlara beslenme ortamı vermez. Böylelikle çevreye ve sağlığa zararlı zehirlerden tamamen kaçınılmış olur. Kaplama, duvar yapısı içindeki nem miktarını, yapı dengeleme nemine sabitlediğinden, duvar yapısı üzerinde veya içinde korozyon oluşmasını engeller.

ClimateActivePaint ThermoProtect, uzun yıllar boyunca, bütün atmosferik koşullara karşı fonksiyonlarını etkin olarak sürdürür. Tüm iklim koşullarında, gerekli enerji tasarrufu ve koruma etkilerini kusursuzca sağlar.

ClimateActivePaint ThermoProtect evinizin nefes almasını sağlar

Aynen cildimiz gibi, ClimateActivePaint kaplama da büyütülmüş bir yüzey oluşturur ve altında bulunan yapı malzemelerinin nefes almaları için yeterince hava bırakır. ClimateActivePaint’in değişken buhar difüzyon açıklığı nemi duvardan dışarı atar, geri almayarak duvarın yalıtımını yükseltir. ClimateActivePaint kaplamalı duvar nefes alırken, yalıtım kapasitesi artar. Bu özelliği ile duvar yapısını sıkça mühürleyen ve böylece nefesini kesen (hatta daha da kötü durumda boğulmasına neden olan) ısı akışını azaltıcı klasik yalıtım önlemlerinden daha avantajlıdır. Yoğun nemin 1 derece yükselmesinde bile 10 derece ısı kaybının olması tesadüf değildir.

ClimateActivePaint Isı Depolama Kapasitesi

Kuru duvarlar nemli duvarlara nazaran daha iyi yalıtım sağlarlar ve ısı için daha iyi depolama özelliğine sahiptirler. Bu şekilde ClimateActivePaint ThermoProtect ile kaplanmış binalar, kaplanmamış binalara göre daha yavaş soğur. “Depolayıcı duvar” yeteri kadar enerji depolandığından ve enerjisini yavaşça tükettiğinden, soğuma süresi çok daha uzundur.

ClimateActivePaint kaplama, diğer kaplamalara göre %30’un üzerinde ısı depolama kapasitesine sahiptir.

Uzun yıllar sonra bile cepheler ve duvarlar yeni kalır.

GERİ DÖN