Binalar, insanlar için en büyük risk rutubettir.

Binaların çatı katları, teras altı katları, bodrum katları, dış cepheleri ile güneş görmeyen mutfakları, banyoları ve odaları yoğun neme maruz kalır. Yağmur ve kar yağdıkça, sıvası hasar gören ve su çeken duvarlarda, zeminlerde, tavanlarda nem oranı artar ve küf oluşur. Küf mantarları arttıkça karolar yosunlanır, mutfak ve banyo dolapları çürür, evdeki eşyalar zarar görür. Tesist, metal araç ve eşyalar paslanır. Elbise dolabında güve olur, elbiseler ıslanır. Saklanan bakliyat vb. gıda maddeleri bozulur. Evde ağır bir koku oluşturur. Virüs, bakteri, toz akarları için zemin oluşur ve bu yapılarda yaşayan insanlarda sağlık sorunları başlarken bina da yavaş yavaş çürür.

Nem ve küfün binalara zararları

Binaların sağlamlığını olumsuz etkileyen en önemli faktörlerden biridir rutubet. Özellikle bakımsız binalar ve yazlıkları adeta çürütür. Bir süre sonra bu binalar yıkılacak duruma gelir. Atalarımız boşuna “Duvarı nem, insanı gam öldürür.” dememiştir. Kar ve yağmur yağışı, üç mevsim yaşanan yüksek rutubet ve topraktaki su binaya işler; yapı malzemelerinin, binanın ekonomik ömrünü bitirir. Yapı çürüyüp depreme, sele, olumsuz doğa olaylarına karşı dayanıksız hale gelir. Binanın / dairenin değeri düşer, maddi kayıp çoğalır.

Nem ve küfün insan sağlığına zararları

Rutubetli ve nemli havalarda görülen küf, ev havasına uçucu organik bileşikler yayar. Nefes darlığı, öksürük, hapşırık, burun akıntısı gibi solunum rahatsızlıklarına ve alerjiye yol açar. Ciltte, gözde tahriş ve görmede hassasiyet gibi sorunlar yaşanır. Sinir dokularına zarar verir. Alerji, astım, solunum yolu hastalıkları olanlar ataklar yaşar. Romatizması olanların şikayetleri artar. Halsizlik, yorgunluk, uyku sorunları yaşanır. Bu evlerdeki bebekler, çocuklar, yaşlılar pek çok hastalığa kolayca yakalanırlar.

ThermoVital nem ve küfü engeller

ThermoVital yüksek teknoloji iç cephe kaplamasıdır. Size konforlu, sağlıklı ve keyifli ortamlar yaratır. ThermoVital ile evinizin değerini ve sağlamlığını artırabilirsiniz.

Climate Active Paint - ThermoVital, rutubetli mekanlar için üretilmiş özel bir üründür. Kaliteli bir birleştirici madde ile birbirini tutan mikroskobik küçüklükte milyonlarca seramik bilyeden oluşur. Bu bilyelerin kombinasyonu, kaplamanın yüksek düzeyde kaliteli olmasını sağlar. Nemi azaltma etkisiyle mükemmel bir kaplamadır. Değişken difüzyona açıktır. Nemin duvarlardan kapiler transferlerle çıkmasını destekler. Nemi depolayabilir ve kontrol eder. Antialerjik özellikler taşır ve insan sağlığına, çevreye zararlı kimyasallar içermez. Alerji ve astım hastalığı olanlar için ideal bir bir üründür.

ThermoVital, aşınmaz ve dayanıklıdır. Diğer kaplamalarda olduğu gibi binaya statik yüklenme olmaz. Hiçbir kir yapışamaz. Su ve temizlik malzemeleriyle rahatlıkla temizlenir.

Climate Active Paint - ThermoVital ile su yalıtımı yapılan yapılarda hem konforlu ve sağlıklı yaşayın; hem de eviniz değerlensin ve ömrü uzasın.


GERİ DÖN