Binadır rutubetlenir, Genié kurutur!

Binaların bodrum katlarında, güneş görmeyen cephelerinde, teras zeminlerinde oluşan rutubet, hem yapıyı zayıflatır hem de insan sağlığını tehdit eder. Özellikle de binanın tarihi, sanatsal, dinsel ve mimari değeri varsa, ömrünü uzatmak için rutubetin giderilmesi şarttır.

Genié duvarın nemini alır

Nemli iklime sahip kıyı bölgelerimizdeki binalar, korozyona uğramış binalar, işin kurallarına göre yapılmamış ya da onarılmamış binalar; fabrikalar, atölyeler, tesisler, tarihi kamu binaları, tarihi müzeler, tarihi camiler; kısacası rutubetin yıkıcı etkisinden korunması gereken tüm yapılar için yaklaşan kış öncesinde önlem alınmalıdır. Bu amaçla, İtalyan Tecnova Group tarafından üretilen Genié mükemmel bir üründür.

Elektrofiziksel nem alma teknolojisi nedir?

Rutubetle mücadele etmek için elektrofiziksel nem alma denilen ve duvar içinde bir elektromanyetik alan oluşturup su molekülleri ile etkileşime girerek nemin tırmanmasını engelleyen bir teknolojidir. Yöntem, su moleküllerinin zeminden duvarlara geçtiği fiziksel kılcal işlemin tersine çevrilmesine dayanır.

Toprakta bulunan su, kılcal damarın fiziksel olgusu nedeniyle duvar içine nüfuz eder. Duvar gözenekli yapı malzemelerinden oluştuğu için su alma kapasitesi fazladır. Genié, su moleküllerinin yollarını tersine çevirir ve böylece yere geri dönen küçük bir elektromanyetik alan üretir. Nemin tamamen yok olmasını ve kalıcı koruma sağlar. Böylece Genié ile onarılan duvar sonsuza dek korunur. Genié, her türlü duvar yapısı üzerinde mükemmel sonuçlar verir. Farklı modelleri ile farklı boyutlardaki duvarları nemden arındırma kapasitesine sahiptir. Geniş ürün yelpazesi ile çeşitli yapıların gereksinimlerine hitap edebilir.

Uluslararası patenti Tecnova Group’a ait olan ve Türkiye distribütörü olduğumuz Genié hakkında daha detaylı bilgi için lütfen firmamızı arayınız.

GERİ DÖN