Bilinçli bina sahiplerinin tercihi

Bir önceki yazımızda, çevreye duyarlı yalıtım malzemeleri konusunda kamuoyunun bilinçlenmesi konusunda çalıştığımızı, bu konuda her geçen gün daha fazla yol aldığımızı belirtmiştik. Bu çabalarımızın boşa gitmediğini birçok il ve ilçemizde çevreye duyarlı yalıtım kaplama grubumuz ClimateActivePaint uygulamalarını görünce anlıyoruz. Artık bina sahipleri, bina yöneticileri başta olmak üzere halkımız çevreye duyarlı yalıtım konusunda hassas bir bakış açısına sahip. Yukarıdaki fotoğraflarda Tokat Bölge Bayimiz; Orkun İnşaat Limited Şirketi’nin başarılı ClimateActivePaint dış cephe uygulamalarını görüyorsunuz.

Sektörde çalışan uygulayıcı firmaların yeterli bilince, bilgiye ve kaliteli iş yapma potansiyeline sahip olması ülkemizde doğru yalıtımın topyekün sağlanması ve kamuoyunun bu konuda bilgilenmesi için çok önemli. Bu fotoğrafları bize gönderen şirket sahibi ve İnşaat Mühendisi Orkun Eren Tekcan’a özverili çalışmalarından dolayı da teşekkür ediyoruz.ClimateActivePaint’i tercih ediyorlar, çünkü;

* ClimateActivePaint binanın dış cephesinde ısı ve su yalıtımı sağlar.
* 200 gr/metrekare ağırlıkla binaya yük vermez, statik sorunları önler.
* Sıva çatlaklarını göstermez.
* Yapısındaki seramik küreler dik gelen güneş ışınlarını geri yansıtır, eğik gelenleri içeriye alır. Yazın serinletici bir klima görevi görürken, kışın binanın ızınmasına yardımcı olur.
Çünkü ClimateActivePaint, nefes alabilen termoseramik membrandır.
* A1 sınıfı yanmaz bir malzemedir.
* Ömrü bina ömrü ile eşittir.
* UL GoldGuard sertifikasına sahip, yeşil üründür. Çevreye ve insana hiçbir zararı yoktur.
* ClimateActivePaint ThermoProtect ile yapılan dış cephe yalıtımlarında bina sahipleri en az C sınıfı enerji kimlik belgesi (EKB) alabilirler.
* Yüzeylerin elektrostatik enerji yüklenimini önler. Kir parçacıkları ile kimyasal bağlanmayı engeller. Tüm kaplanmış yüzeyler birkaç yıl sanra gerek duyulursa basınçlı su ile problemsiz temizlenebilir. Renkleri solmaz, ilk günkü yeni görüntüsünü korur.
* Cam dahil her türlü yüzeye uygularnabilir. Adelans çok yüksektir.
* 100 binden fazla renk seçeneği sunar. Yalıtımı yapılan bina ayrıca boya gerektirmez.

GERİ DÖN