Beton da çürür

Fransızcadan dilimize geçmiş olan beton kelimesi, “Çimentonun su yardımıyla kum, çakıl vb. maddelerle karışması sonucu oluşan sert, dayanıklı, bağlayıcı yapı malzemesi” anlamındadır. Dilimizdeki beton gibi deyimi ise “çok sağlam, dayanıklı, sert ve güçlü” anlamlarında kullanılır; ama beton da çürür...

Binaların riski bodrum katlarıdır!

Binaların bodrum katlarında yalıtım yoksa korozyon başlar. Korozyon, betonarme ve demir donatıyı çürütür. Binanın dayanıklılığı azalır, ömrü kısalır.

Binalarda betonu yıpratan etkenler nelerdir?

• Rutubet, taşıyıcı kolonlarda demir donatıyı paslandırır ve kolon patlar.

• Depremler kılcal çatlaklar oluşturur, çatlaklardan su ve rutubet ilerler, demir çürür ve sonunda kırılıp kopar.

• Gerilim ve basınç noktası olan ve yeterli yalıtılmayan derzlerden su kaçağı olur.

• Yeraltı sularının toplandığı, binanın en derin yeri olan asansör çukurları, su basıncının en fazla olduğu yerler olarak risk taşır.

• Pis su gider boruları, temiz su giriş boruları genleşme farkından dolayı çatlar; su akıntısı olur.

Binalar, beton zeminden kolonlarına, tüm bu yıpratıcı etkenlerden nasıl korunabilir?

Barajlar, köprüler, sütunlar, korkuluklar, gıda işleme tesisleri, su depoları, fabrikalar, parklar, benzin istasyonları, kanalizasyon arıtma tesisleri vb. farklı ölçeklerdeki tüm yapıların beton alanlarını en iyi koruyan ürün nedir?

Beton için kesin koruma Evercem’dir!

Evercem, yaygın olarak kullanılan inşaat malzemeleri için özel olarak tasarlanmış, derin nüfuz eden sızdırmazlık elemanları serisidir. Bu seride şunlar bulunur:

Evercem DPS Beton ve çimento yüzeyler için koruma, güçlendirme ve su yalıtımı.

Evercem TOP SEAL Doğal taş ve pişmiş toprak (tuğla, fayans) için koruyucu ve su itici.

Evercem WOOD Ahşap yüzeyler için koruma, sağlamlaştırma ve su yalıtımı.

Rutubetli ya da kuru / eski ya da kuru beton üzerinde, endüstriyel zeminler üzerinde kullanılabilen Evercem DPS, betonun bozulmasını engelleyen; kalıcı su geçirmezlik sağlayan mükemmel bir üründür. Beton su yalıtımında dünyanın seçkin markası Evercem DPS, yüzeysel bir kaplama değildir. Betona nüfuz eder, alkaliler ile kimyasal olarak reaksiyona girer ve alkalilerin ayrılmaz bir parçası haline gelir. Bozulmaz, betona kalıcı bir su geçirmezlik sağlar.

Demir donatıyı korur, tuzlanmayı azaltır, karbonatlaşmayı bloke eder.

Betonu güçlendirir, sertleştirir ve korur.

Yeşil bir üründür. Gıda maddesi için kullanılan yüzeyler, beton tankları koruma ve su yalıtımı için uygundur.

Betonun nefes almasına olanak sağlar.

Betonu kirletici maddelerden, kimyasal saldırılardan, toz salınımından korur.

Boyanacak olan beton yüzeyler için astar görevi görür.

Firmamız Teknolojik Yapı Merkezi;

• Beton, taş, mermer, tuğla ve ahşap yapılarda su yalıtımı sağlayan; koruyan, yenileyen, ömrünü uzatan, dayanıklılığını artıran Evercem ve çoklu frekans darbeli rezonans teknolojisi ile su ve rutubeti ortadan kaldıran Genie ürünlerinin imalatçısı İtalyan Tecnova Group Türkiye distribütörüdür.

• Çatı, iç-dış cephe, endüstriyel, ahşap ve tarihi yapıların yalıtımı ve korunması için kullanılan ClimateActivePaint ürünlerinin üreticisi Alman SICC Coatings Türkiye Distribütörüdür.

Zeminden çatıya, iç cephelerden dış cepheye; konuttan köprüye, ofisten barajlara; betondan ahşaba, plastikten metale yalıtımda en yeni teknoloji, en kaliteli ürünlerin ithalatı firmamız Teknolojik Yapı Merkezi tarafından gerçekleştirilmektedir. Ürünlerimiz ve uygulamalarımız hakkında sizi daha detaylı bilgi almak isterseniz bizi arayınız.

GERİ DÖN