Ağır Çevre Koşullarına Dirençli Yalıtım

ClimateActivePaint, şiddetli yağmur, dolu, kar ve buzlanma gibi hava koşullarına dirençlidir.

ClimateActivePaint dış cephe kaplaması Protect, yapı malzemelerinin kuru olmasını sağlarken, dış cephenin istenmeyen ve genellikle de yoğuşma suyu oluşumu sonucunda, ortaya çıkan “yosunlanma” riskini de azaltır.

Seramik oranının yüksek olması (%50) ve yüzeydeki nem oluşumunu azaltmasıyla ClimateActivePaint, mantar, liken (taş yosunu) ve yosunlara beslenme ortamı vermez. Böylelikle çevreye ve sağlığa zararlı zehirlerden tamamen kaçınılmış olur.

ClimateActivePaint Protect dış cephe kaplaması, yapı malzemelerini uzun süre korur ve optik değerini yükselir, aynı zamanda binaların ekonomik ömür ve amortisman hesaplarında da iyileştirmeye katkısı olur. Duvar yapısı içindeki nem miktarını, yapı dengeleme nemine sabitlediğinden, duvar yapısı üzerinde veya içinde korozyon oluşmasını engeller.

Ağır çevre koşulları ve her türlü havada cephenizi uzun süre korur.

Diğer kaplama ve boyalarda kısa süre sonra nemin sızabileceği yırtılmalar meydana gelebilir. ClimateActivePaint Protect termo seramik yapısı ve elastikiyeti sayesinde, yırtılmalara ve hava şartlarına karşı dirençlidir. En ağır atmosferik koşullarda bile, ClimateActivePaint Protect içindeki dayanıklı, yoğun seramik kürecikler birlikte hareket eder ve aynen insan cildinin banyo ya da duş esnasında yaptığı gibi suyun içeri girmesine engel olurlar. Duman, gazlar, asitler, tuzlar, ozon ve UV ışınlarına karşı yüksek elastikiyeti sağlar ve uzun süre zarfında eskime ve gevrekleşme neticesi çatlak oluşumunu engeller. Gerilme çatlakları azaltır, çünkü termik koruma özelliği, inşaat malzemelerinin çeşitli genleşme ve büzülme hareketlerini oldukça azaltır.

ClimateActivePaint, uzun yıllar boyunca, bütün atmosferik koşullara karşı fonksiyonlarını etkin olarak sürdürür. Tüm iklim koşullarında, gerekli enerji tasarrufu ve koruma etkilerini kusursuzca sürdürür.

Günümüzde nano teknoloji sayesinde; daha az yer kaplayan, daha az enerji harcayan ürünller daha az maliyetle daha fazla üretilebilmektedir. ClimateActivePaint nano teknoloji ürünü bir yalıtım malzemesidir.


GERİ DÖN