Tasarrufun yolu yalıtımdır.

Yalıtım enerjiyi de korur, bütçeyi de.

Yaşam alanlarımızı ısıtmak ya da serinletmek için enerji harcıyoruz. Elektrik ve doğalgaz için ayırdığımız bütçe, toplam giderlerimiz içinde önemli bir yere sahip. Karşılığında istediğimiz ölçüde ısınabiliyor ya da serinleyebiliyor; sağlıklı, konforlu bir hayat sürebiliyor muyuz? Cevabımız genellikle “Hayır!” Peki neden?

Kışın sıcak, yazın serin evde yaşayın

Enerji tüketimini azaltmanın ve tasarruf yapmanın tek yolu yalıtım yaptırmaktır.

Kış aylarında en büyük enerji kaybı yalıtımsız duvarlardan yaşanır. Çatıdan, pencerelerden, daire ve balkon kapılarından, zeminden (bodrum, garaj, temel duvarları), baca, tesisat vb. noktalardan ısı kaybedilir. Oysaki sıcaklık evde korunsa hem rahat bir kış geçirilir, hem de enerji maliyetinden tasarruf edilir.

Yalıtım, kış aylarında evin / ofisin içindeki ısıyı korur; tavadan, duvarlardan ve zeminden kaçmasını önler. Dolayısıyla ısıtma sistemlerine daha az yük biner. Kışın bütçemizi sarsan yüksek faturalar makul bir düzeye iner. Odalar hızlı ısınır, kombi / ısıtıcı kapansa da sıcaklık korunur.

Yalıtım yaz aylarında tersi bir etki sağlar. Güneşten gelen ısı, yalıtımlı duvarlardan ve tavandan geçemez; evin serin havası korunur. Serinlemek için kullanılan cihazlar daha az çalışır, hızlı soğutur; elektrik faturası yükselmez.

Yalıtımın bir diğer avantajı rutubet ve küfü engellemesidir. Nemin fazla olduğu bir bölgede oturuyorsanız ya da binada / dairenizde güneş görmeyen, su alan kısımlar varsa; kısacası sağlıklı bir ortamda yaşamıyorsanız iyi yalıtılmış bir ev ile bu sorundan da kurtulabilirsiniz.Sağlığınız da paranız da koruyabilirsiniz.

ClimateActivePaint yalıtım kaplaması ürünleri;

ThermoProtect ile dış mekanlar,

ThermoPlus ile iç mekanlar,

ThermoActive ile çatılar,

ThermoVital ile rutubetli mekanlar,

History ile tarihi yapılar ve

Nature ile ahşap mekanlarda ısı ve su yalıtımı yapabilirsiniz.

Yeşil ürün olan, A sınıfı yanmaz özelliğine sahip, 5 yıl garantili ve ömrü binanın ömrüyle eşit olan ClimateActivePaint’in binlerce renk seçeneği bulunuyor. ClimateActivePaint, solmaz, kir tutmaz, her türlü yüzeye uygulanabilir.

Nano-teknolojik yalıtım malzemesi ClimateActivePaint ile bu kış konforu ve huzuru yaşayın; tasarruf edeceğiniz para ile gelecek yaz tatile gidin.

Arayın gelelim, sizi detaylı bilgilendirelim.

GERİ DÖN